| alex_1884 a întrebat:

Salut.Am si eu o intrebare.Dau bacul din Chimie Anorganica si am o mare dilema. Sper sa ma puteti ajuta. La "Subiectul al-III-lea" exista: "Subiectul G1.(OBLIGATORIU PENTRU NIVEL I)" si mai e un subiect: "Subiectul G2.(OBLIGATORIU PENTRU NIVEL II) acum intrebarea mea e: Eu in ce categorie ma aflu? Tin sa precizez ca am terminat un profl Tehnic, deci filiera Tehnologica. Mai pe scurt: Ce nivel este filiera tehnologica? Nivel I sau II? Vreau sa imi raspunda doar cei care sunt siguri pe ceea ce stiu, nu cei care cred dar nu sunt siguri.

5 răspunsuri:
| yonela30 a răspuns:

Conform programei ești la Nivel I, deci rezolvi numai problema G1 dacă te afli la un profil Tehnic (în afară de tehnician în industria sticlei și ceramicii, unde este nivelul II).

| yonela30 a răspuns (pentru yonela30):

Dacă vrei să vezi programa de BAC mai în detaliu o poți face aici: http://ismb.edu.ro/documente/examene/bac/lex/Progr_bac_2013_Chimie.pdf

| alex_1884 explică:

Va multumesc dar la data de 9 august 2014 stiam deja de o luna ca sunt la subiectul G1.M-am uitat mai atent pe programa. Oricum, va multumesc.

| yonela30 a răspuns (pentru alex_1884):

Îmi cer scuze, n-am fost atentă la data la care a fost pusă întrebarea, oricum mai bine mai târziu decât niciodată, poate o să ajute pe altcineva răspunsul laughing

| alex_1884 explică (pentru yonela30):

Stai linistita, nu e nici-o problema.