| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare in lagatura cu liceul. Deci eu vreau sa devin un fel de IT manager si nu prea stiu la ce profil de liceu sa dau. am medii 9.72 si alte chestii. nu vreau la mate info dar vreau sa studiez tot ce tine de PC " si am inteles ca la economie se mai face si informatica. daca este asa imi spuneti si mie si daca se face matematica din plin si cam ce materii o sa studiez. vreau sa stiu profilul bun pentru. it manager si sa invat ceva in domeniul PC!

3 răspunsuri:
| 10011993 a răspuns:

Diploma in IT se obtine doar cu liceul la mate-info sau daca nu poti urma un liceu economic, apoi poti urma ASE-ul la cibernetica...Baftawinking:*

| Cristyn a răspuns:

Tu nu sti ce vreibig grin

| mihaibrasov a răspuns:

IT manager fara cunostinte solide de informatica n-ai sa ajungi niciodata. Recomand profil mate-info.