| DaNy1296 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Media semestriala se rotunjeste? Adica am 5, 50 se rotunjeste si imi da 6? Sunt ingrijorat pentru ca pe primul semestru am medai 4 si imi trei minim 6 ca sa trec! FUNDA

Răspuns Câştigător
| DragosGr a răspuns:

Da se rotunjeste, de la 5, 50 la 6(funda?).

3 răspunsuri:
| DragosGr a răspuns:

Pe primul semestru ai 4 si pe al II-lea 5, 50? ATunci iti iese 4, 75, se rotunjeste la 5, nu o sa iti iasa 6.

| DaNy1296 explică:

Nu intelegi ce vr eu sa zic. vreau sa stiu daca pe al II-lea semestru imi iese 6 media! daca de la 5, 50 se rotunjeste la 6

| DaNy1296 explică:

Nu intelegi ce vreau sa spun! Pe mine ma intereseaza daca pe al II-lea semestru imi iese 6!