| onlyme_1850 a întrebat:

Salut.Am si eu o intrebare pentru baietii de pe aici...Este cineva student la Campina-subofiteri? As vrea sa dau si eu acolo dar prima data sa aflu cate ceva.Cat de grele sunt probele de adimtere si odata ajuns acolo cum e? Este adevarata treaba cu strictetea maxima intre fete si baieti? Fiecare sta in incinat lor si nu au voie sa se intalneasca? Raspunsuri sincere va rog!

3 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Trebui sa stii ca armata este armata. Cand se spune fa - faci, cand se spune nu fa - nu faci. In ceea ce priveste strictetea, fii sigur/-a ca este. Dar de ce dai la subofiteri, asa din prima? Tinteste mai sus, la ofiteri. Cere dublu, ca sa ti se dea jumate'! Cateaodata asa este in viata (mai totdeauna).

Elianna
| Elianna a răspuns:

Uite doua linkuri cu probele care s-au dat acolo:
http://www.piticipecreier.ro/? cu=admitere+politie-campina
http://dpweb2.blogspot.com/2009/04/admitere-scoala-de-politie-campina.html.
In legatura cu disciplina asculta ce spune @soothe, ca stie ce spune. Din punctul meu de vedere eu pot sa-ti spun ca am facut acolo 3 luni armata in facultate(atunci faceau armata si studentele)si ieseam afara cu bilet de voie, stingerea, sectorul, tot era ca la barbati, care faceau armata dincolo de gardul nostru(TR), dar ne intalneam doar cand eram in oras. Daca nu esti obisnuit cu disciplina, nu esti obedient, nu faci fata.

| EUSIATIT a răspuns:

Pai mai intii sa te vezi acolo intrat. probele eliminatorii sunt drastice apoi cele scrise. trebuie sa fii fff bine pregatit. limba straina. gramATICA LIMBII ROMINE. O sa vezi cum este cit despre relatii acolo nu trebuie sa ti pui asa pb. ai timp ca doar nu faci scoala decit 1 an si jumatate. chiar daca nu ai libertate nu e o pb fa ti cariera si apoi ai timp. gindul trebuie sa fie acolo dar. asa numai tu decizi. oricum e fff greu m as bucura sa iei examenul. daca ai si ceva relatii? altfel?/? greu