| DaYannaDG a întrebat:

Am si eu o problema grava cu dirigintele.
Toata clasa vrea sa fie schimbat si nu stim cum sa procedam, nu vrem sa ramana nici ca profesor.
Ce ar trebui sa facem?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbiti cu parintii si ei sa ceara schimbarea, printr-o cerere bine motivata, adresata Consiliului de Administratie al scolii. Daca nu se rezolva asa se pot adresa ISJ.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu mai mergeti la ora lui toata clasa. Eventual puteti scrie la inspectorat. Asta daca aveti motive intemeiate si documentate. Ar fi bine sa-l inregistrati.