| MicutzuuXXL a întrebat:

Salut, am terminat clasa a 8 a si vreau sa devin un mecanic auto, daca ma duc la o scoala profesionala pe profilul mecanica auto trebuie sa fac si un liceu dupa din cate am inteles, dar cati ani de liceu imi mai trebuie ca sa dau bacul si sa merg mai departe la o facultate de mecanica auto?
din cate am inteles dupa cei 3 ani de profesionala trebuie sa faci 2 ani de liceu, dar facibliceu la seral sau liceu normal?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Doi ani de liceu normal - la zi. Clasele a XII-a și a XIII-a.

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

5 ani în total.

| MicutzuuXXL explică (pentru gabicoo):

Da dar dupa peofesionala fac liceu seral sau normal?

| gabicoo a răspuns (pentru MicutzuuXXL):

Doi ani de liceu normal - la zi. Clasele a XII-a și a XIII-a.