| andisor000 a întrebat:

Salut

Am terminat clasa a XII-a la un profil de turism.
Am media la bacalaureat 6.56, nota cea mai mare fiind 8.5 la matematica.
Nu stiu ce facultate sa urmez. Sincer, nu prea stiu ce profesie mi se potriveste.
Sunt un tip destul de creativ, stiu in ce societate ne aflam, etc. Ma pricep destul de bine la mate, dar si psihologia mi se pare destul de interesanta, imi place cum gandeste creierul si etc.
Imi puteti da un sfat, spre ce domeniu ar trebui sa ma orientez?
Sau sunt teste pe net de genu'?

1 răspuns:
| Doctor4Hell a răspuns:

Ar trebui sa urmezi ceva ce iti place dar care iti poate asigura si un viitor.

Zici ca-ti place matematica, deci ai putea incerca la o facultate de economie.