| Tekashi69 a întrebat:

Am terminat liceul in 2017 si nu am dat BAC-ul. Intre timp am avut cateva locuri de munca si nu mi-a mai stat capul la BAC. Acum vreau sa-l dau, insa sunt mai sceptic, pentru ca nu mai stiu absolut nimic. Am minimul de sanse de a-l lua, facand 4-5 luni meditatii la cele 3 materii? Stiu ca tine doar de mine si difera de la om la om, dar vreau sa vad pareri, pentru ca ma strica rau gandul sa nu-l iau din prima. Tot ce stiu e ca voi fi motivat si pus cu burta pe carte cum n-am fost in 4 ani de liceu, dar mi se pare totusi cam scurt timpul de 4-5 luni meditatii de recuperare a materiilor. Voi ce credeti? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă dai bac-ul la materii ușoare (geografie, istorie, română), 5 luni îți ajung să te pregătești. Trebuie doar să te organizezi, și să îți iei un prof calumea să faci meditații cu el.
Dacă ai fost la real și dai bac-ul la mate... nu știu ce să zic, cam greu să recuperezi 4 ani de mate în 4-5 luni. Greu, dar nu imposibil. Acum totul depinde doar de tine. Eu cred că ai putea încerca, nu ai nimic de pierdut totuși.

| Tekashi69 explică (pentru anonim_4396):

Mda, exact ce gândeam. laughing Dau bac-ul la Română, Mate, Geografie/Economie (încă nu-s hotărât. toată lumea îmi zice să aleg geografia, dar mi-e frică de harta mută și + de asta, îs prea multe detalii, mult prea multe). Oricum, mulțumesc frumos de răspuns.

1 răspuns: