| aztec123 a întrebat:

Am trecut in clasa a 12...si am unele neclaritati in legatura cu facultatea.Eu vreau sa dau la drept, si vreau sa stiu cum e admiterea...stiu ca trebuie sa am bacu luat.Sa zicem ca iau bacu cu 6, dar as vrea sa stiu daca trebuie media generala pe toti anii pentru ca nu o am foarte mare.7 si ceva.PE multi am auzit ca poti intra doar sa ai bacul luat si pe baza de dosar cu taxa aceea pe an de 2500 sau 3000 de lei.Dau funda pentru ajutor

3 răspunsuri:
| AlinaCurca a răspuns:

Unde la drept?

| aztec123 explică (pentru AlinaCurca):

Universitatea din pitesti

| AlinaCurca a răspuns (pentru AlinaCurca):

La facultatile particulare intri intr-adevar pe dosar. Fiind Particulare, nu au locuri finantare la buget, asa ca daca intri vei plati taxa de studiu. La Facultatea de drept, Universitatea Bucuresti, ai admitere scrisa, nu conteaza media sau bacul si doar punctajul obtinut. Si poti sa intri la buget.