| RTDRomania a întrebat:

Salut,am un televizor smart,si fata vecinului meu,a apasat pe telecomanda si acum fețele persoanelor vad cate o dunga verde,as vrea sa stiu si eu ce pot face ca sa dispara si sa vada normal, multumesc.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intră in setări poate a schimbat norma din pal in secam, si de aceea, sigur a umblat la telecomandă? Sau a lovit ecranul, ca dunga aia verde nu apare decat daca loveste ecranul, si daca a facut asta, atunci nu există altă solutie decat inlocuirea displayului ecranului. Copiii nu au voie sa se joace cu asa ceva, astea sunt scule care costă o grămadă de bani. Ce varsta are fata vecinului?, Și ce căuta ea la televizorul tau?