| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am venit si eu cu o intrebare. Sunt putin nedumerita, peste cateva zile o sa dau examenul de evaluare nationala, iar dupa trebuie sa imi aleg un liceu. Eu as vrea sa merg pe un profil care sa ma ajute pe mai departe, adica contabilitatea. Sunt din bacau iar la ce liceu m-am gandit sa merg este Iong Ghica, insa nu stiu ce profil ar fi mai potrivit. Ma uteti ajuta cu niste sfaturi?

3 răspunsuri:
| tuberculoza a răspuns:

Profil Economic daca doresti sa continui cu contabilitatea

| PsHiiQue a răspuns (pentru tuberculoza):

Ma gandeam sa merg pe profil economic, dar mai am o intrebare.
Uitandu-ma pe cartea pentru licee, am vazut ca sunt 2 profile : profil Economi/Tehnician in activitati economice si profil Economic/Tehnician in administratie, mi-ai putea spune care ar fi un profil mai bun?

| farmacia a răspuns:

Cel mau bun e mate-info.La econimic din cate stiu nu prea se fac multe chestii. In plus, daca te vei razgandi in legatura cu profesia ai o gama larga de alte domenii pe care le poti urma