| ajtot a întrebat:

Salut, anul acesta am inceput o facultate dar nu am putut sa dau examenele din primul semestru, pot sa mai salvez anul luand examenele din semestrul doi sau sa dau restante la cele de pe primul semestru si sa trec in anul doi?

1 răspuns:
| eckblume a răspuns:

Pentru a trece anul 1 trebuie sa faci numarul de credite. Restantele din primul semestru le vei da in toamna. Invata bine sa ai note bune semestrul acesta si abia in toamna vezi daca treci sau nu anul; dupa ce vezi numarul de credite.