| Kulip a întrebat:

Salut, anul asta dau bacul si vreau sa stiu si eu cum sa retin mai usor la geografie ca sunt cam paralel cu ea. sau daca merita sa fac meditatii si la geografie. Vreau pe cineva care a dat bacul la geografie si ma poate ajuta... dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Tavi466 a răspuns:

Salut,am fost exact in situatia ta anul trecut, iti sugerez sa iei meditati la geografie cu un profesor bun deoarece materia iti va parea mut mai usoara o data ce-ti este explicata cu niste planse in fata, scheme de catre o persoana competenta.Cum spuneam eu eram in situatia ta fiind cel mai slab la geografie si dupa cateva saptamani de meditatii am ajuns cel mai bun din colectivul meu iar acum sunt la o facultate de geografie.

| Kulip explică (pentru Tavi466):

Ok multumesc de sfat happy

2 răspunsuri:
| Anonim075162839401 a răspuns:

Eu am sustinut bacul la geografie cu profil real, a fost foarte usor, trebuie sa stii cum sa rezolvi problemele cu ora pe glob sunt foarte importante, geneza si varsta muntilor si clasa lor totul dupa cum se clasifica ei.Roaga pe profesorul sa iti explice mult mai usor toate notiunile, oricum bacalaureatul va fi fix asa ca si pretestarea, nimic greu, te conduci dupa ea.Succese!