| NuConteazaCineSunt a întrebat:

As avea nevoie de ajutor. Mi se pare o problema destul de mare (dupa mine). Ideea este ca m-am plictisit TOTAL de scoala. Adica, invat iau note mari, dar acum nu mai am chef pur si simplu. Adica imi place scoala, dar acum... Sunt plictisita total. Ce sa fac? Ma puteti ajuta? Sau sa fac ceva sa treaca timpul mai repede...Pana la vacanta de vara?

Răspuns Câştigător
| TakeMeHome a răspuns:

Pff te inteleg... si eu tot asa-s, Bia.
N-ai ce face oh go on Tre sa iti faci treaba de copil, ca noi restul...laughing)
Tu crezi ca noua ne convine? raised eyebrows
Sii aa da... poti sa mergi la inot; e suuuper relaxant, mai inveti si tu ceva de acolo sau iti cumperi si tu un caine in caz ca nu ai [ bichon, shih-tzu, chiuaua, etc. ] si ii lasi in casa, te joci, le faci coditze, ii plimbi yadayada laughing))
Bicicletaaa :X Rolee tongue Skateboardiiiing :X si iesi pe afara cu prietenii... nu stiu daca te ajut, sper sa te fi ajutat si... sigur reintoarce-te la COMICURI! phbbbbt :X
Paa-paa :*:*:* > succes! big grin

7 răspunsuri:
| Asdfasdefta a răspuns:

Pai, eu m-as inscrie la niste activitati extra scolare. Desen, canto sau dans modern. Poate si modeling, mai stii? Poti face un colaj din fotografii cu peisaje de la tara sau din pozele cu tine.Sau poti face si un mini-film.
Gandeste-te la ceva creativ, care sa nu iti inchida mintea, cum face scoala.

Apache
| Apache a răspuns:

Frate pe mine ma plictiseste scoala din cls 1. dar nah tr sa ma duc!
la ce copil normal ii place scoala? dar te formeaza...

| Sin a răspuns:

Cam e o problema.Cu totii am avut momente cand ne-am plictisit de scoala,mai ales atunci cand primavara venea si mai bine ieseam afara decat sa invatam.
Fa o pauza de la invatat o zi, doua, trei (asta nu inseamna sa nu mai mergi la scoala). Daca poti incearca sa iti faci temele si sa inveti in aer liber nu inchisa in casa.Nu te culca pe o ureche, daca ai note mari e pacat sa le strici din cauza lenei.

greece12
| greece12 a răspuns:

Ai obosit.Plus ca poate te si nemultumeste cate ceva in jurul tau.Vine in curand vacanta de pasti, profita la maxim de ea ca sa-ti reincarci bateriile.In momentul de fata,fa-ti temele si invata strictul necesar,nu te mai forta la nimic,odihneste-te mai mult.Fa lucruri care te amuza,citeste, vezi comedii, linisteste-ti mintea cu un documentar despre mari si oceane.Stii,motorasul(creierul) are si el nevoie de odihna,nu il poti solicita la maxim zilnic fara sa-l apuce si pe el vreo toana! Deci,amuza-te,iesi la aer curat,fa exercitii fizice,mai alearga,mai un frysbee,vine vacanta.O sa-ti schimbi optica pe urma, ai sa vezi.Mi s-a intamplat si mie sa-mi fie pur si simplu lehamite sa mai ating vreo carte, dormeam mult si urcam pe munte.Si-mi trecea...Hai,bafta maxima!

| NuConteazaCineSunt explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri:*.

| morningstar a răspuns:

Cred ca solutia este un pic de relaxare. Ia-ti un week-end la munte sau fa o iesire, o plimbare mai lunga, daruieste-ti un moment numai pentru tine. Se intampla oricui sa piarda cheful de munca sau invatat dar important e sa-ti revii.

| ZEU93 a răspuns:

Trebuie sa combini utilul cu placutul, dupa scoala sa faci ceva ce poate compensa sa zicem timpul "pierdut "la scoala big grin Daca ai avea o clasa in care se face mereu glume si ai rade nu cred ca te-ai mai plictisi dar acum depinde si de noroc laughing