| inlgrs a întrebat:

Salut, aș dori să aflu daca există licee sau colegii de limbi străine în România?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In judetul Harghita, gasesti orice intr-o limba straina/extraterestra.
Cred ca oamenii aia se trag din gaini, ca tot limbajul lor suna a cotet.

| JicaContra a răspuns:

Da, cel putin scoala americana exista, in care se duc in primul rand copiii celor atasati la ambasada americana si copiii oamenilor bogati (este implicit o scoala foarte buna, dar am impresia ca e pe bani)
si am impresia vaga, ca si frantuzii au ceva asemanator

adica toate POTAILE care vor sa isi exporte cultura!

| DuckDodgers0 a răspuns:

Da exista licee cu predare in alte limbi