| tuberculoza a întrebat:

As dori sa aflu de la cunoscatori ce acte, scrisori de intentie, diplome, certificate sunt necesare pentru facultatea in Scotia (profil inginerie electrica)? sau in restul Europei, de preferat in limba engleza.
Tin sa precizez ca termin clasa a noua, la toamna voi da primul examen Cambridge First Certificate, dar am inteles ca ar fi nevoie de urmatorul, Advanced.
Multumesc pentru raspunsuri!

3 răspunsuri:
| LoveTheWayYouLie1 a răspuns:

-o scrisoare de recomandare de la un profesor;
- nota in BAC, peste 8;
- foaie matricola si diploma de bac;
- certificat limba straina (se prefera IELTS)
- daca ai vreun certificat sau diploma in domeniu.
Exista foarte multe ghiduri care sa te ajute, cel mai popular: ERASMUS.

| tuberculoza explică (pentru LoveTheWayYouLie1):

Dar pentru inscrierile ce se fac inainte de terminarea anului scolar romanesc? Am inteles ca ar fi de adaugat de la un profesor o predictie cu notele de la BAC.

| LoveTheWayYouLie1 a răspuns (pentru tuberculoza):

Eu stiu ca daca trimiti restul actelor ei iti vor spune ca esti admis daca iei o nita de peste (cat ti-or cere ei) in BAC.