| raresbrd a întrebat:

Salut as dori sa stiu daca ma pot muta de la liceu real la liceu teoretic uman in in clasa a XIII-A si ma ma mut la teoretic in clasa XII pe semestrul al doilea?

1 răspuns:
| IMC90 a răspuns:

Ca sa te muti dintr-un liceu in altul nu-i asa usor, trebuie sa indeplinesti mai multe cerinte.

- Cerere tip, aprobata de ambii directori
- Sa ai media mai mare decat a ultimului elev (ca medie) din liceul la care aderi.
- Sa dai diferente la materiile pe care le-au facut ceilalti, si tu nu.