| FocusMood a întrebat:

As vrea sa dau la facultatea de arte. Sunt clasa a 11-a, profil filologie si sunt foarte pasionat de desen si de muzica, pian(dar sunt cam timid asa ca la muzica renunt). As vrea sa stiu ce se face la o astfel de facultate, ce imi trebuie, ce pot ajunge... Vreau sa precizez ca nu vreau ceva gen teatru... vreau ceva legat de desen

3 răspunsuri:
| EllaMazerschi a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incepi sa faci pregatire cu un profesor de specialitate

| IoanaL98 a răspuns:

Buna...in domeniul de care esti pasionat tu poti urma. daca esti priceput la desen si iti plac toate tipurile de arte, o facultate specializata cum ar fi cea de arhitectura, care este de viitor.dar daca iti place mai mult partea de creatie poti alege o facultate de design vestimentar sau interior..sunt multe posibilități

| IoanaL98 a răspuns:

Desenul iti ofera destul de multe posibilități. daca esti pasionat de desen proiectiv poti urma facultatea de arhitectura..care insa este foarte grea.dar daca iti place mai mult partea de creație poti alege o facultate de design vestimentar sau de interior