| thenextshakespeare a întrebat:

Salut! As vrea sa dau la facultatea de limbi straine, insa nu imi este clar daca pot studia doar cele 2 limbi (limba A si limba B) sau pot studia inca una in plus de acestea?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de facultate.
De regula, poti asista oricate cursuri doresti, de unde poti invata.
Practic, depinde de capacitatea ta de asimilare, cum vei putea face fata la examene.

| dinaprilie a răspuns:

Probabil ca sunt ceva "ateliere" sau alte denumiri pentru "supliment". Intreaba si tu la secretariat

| Gabryel85 a răspuns:

Nu ți se pare suficient să studiezi două limbi? Crede-mă, e suficient doar și cu alea. Însă da, de obicei mai poți face câte una, la facultative.

| brokxy a răspuns:

Eu am studiat 2 si erau vreo 12 examene in total la ambele. Esti sigur ca vrei mai mult de doua? Plus facultatea de limbi straine nu este asa de usoara pe cat pare...din 40 cati au fost anul trecut unde am fost eu. In Anul II au mai ramas 15