| DnX a întrebat:

As vrea sa imi spuneti si mie ce facultate pot urma pentru a ajunge undeva in domeniul Auto, ceva Tester, sau la un showroom ceva ( nu mecanic sau ceva prost platit )

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să urmezi Facultatea de Autovehicule rutiere din cadrul Politehnicii - vezi detalii la linkul :
http://www.autovehicule-rutiere.ro/admitere-studii_universitare.php

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Tu vrei sa devii dealer auto. Da, poti urma Facultatea de Transporturi, insa nu este neaparat o facultate anume pentru a vinde masini, insa pentru a le testa trebuie sa ai o facultate cu cunostinte in domeniu (cea mentionata anterior)

| alexr8 a răspuns:

Facultatea de Transporturi din cadrul Politehnicii, sectia Automobile Rutiere.