| FlorinZz a întrebat:

As vrea sa ma transfer dintr´o tara straina inapoi in Romania. Stie cineva cum functioneaza? ( transfer scolar )

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vii in Romania, iti echivalezi studiile din strainatate si continui in clasa care urmeaza celei echivalate. Dosarul cu cererea si actele scolare din strainatate se depune la Inspectoratul Scolar Judetean din judetul unde vei domicilia. Trebuie sa te grabesti, dureaza un timp pana se face echivalarea si scoala va incepe pe 17 septembrie. Numai bine!