| Jean09 a întrebat:

Salut,as vrea sa stiu cum as putea invata engleza cat de repede posibil. Am incercat cu filmele dar nimic. Am luat meditatii 3 ani parca dar nu faceam mare lucru (ma duceam din obligatie si din scarba parca). Stiu putin dar nu destul pentru bac. Ceva idei?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai invatat mai nimic in 3 ani ce te face sa crezi ca vei putea invata acum foarte repede.Citeste texte in engleza, fa traduceri, converseaza cu cineva in limba engleza. Daca ai cu cine, bineanteles. Uite aici ceva.

Sursa:http://www.rapiduldeengleza.ro/beginner.html

2 răspunsuri:
| Akihito a răspuns:

Si eu am facut meditatii la engleza dar mai mult pentru gramatica, cel mai mult am invatat de pe diverse site-uri. M-am uitat si la desene in engleza apoi la vloggeri, am citit documentare in engleza.
Chestia e sa exersezi zilnic.