| klewww a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu depe ce site pot sa invat matematica. Sunt varza si am examenele si tin sa mentionez ca nu stiu farama de mate si pasii ce ii pot face s-o invat cat mai rapid si bine.

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Cauti lectiile de la materia pe care vrei sa o inveti (din ce clasa) si le iei la rand. Daca ai face pregatire ar fi mai usor.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cauta-ti caietele de clasa 1

| WhiteLife a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa poți sa iei ore de la un profesor, pentru ca matematica se învață greu și în mult timp. Poți încerca să-ți cumperi o culegere cu teste de BAC la mate (sa zicem in jur de 100 de teste), dar care sa cuprindă și parte de teorie și la răspunsuri sa dea explicații. Faci cât mai multe teste pe zi, înveți teoria din carte, te uiți la răspunsuri, ceri ajutorul colegilor și al profilor, te uiți pe YouTube la lecții la subiectele mai grele etc. Te sfătuiesc sa te axezi pe primele doua subiecte și pe primul exercițiu de la subiectul al treilea. Dacă știi foarte bine lucrurile ușoare, de baza, și toate șansele sa treci BAC-ul. Mult succes!

| Andrewquq a răspuns:

Math-pdr și matematic.eu

| Oamdecal a răspuns:

Https://ro.metin2.gameforge.com/
L-am folosit ani la rand, iar acum sunt student la informatica.
Spor!