| lilx3spre10 a întrebat:

Salut as vrea un fel de,, scurt istoric,, in care sa-mi expicat din propria vostra cultura civica (nu copi past) povestea samurailor si a ninja si... merlin era vrajitor?; alchimist?; doctor / tot asa o poveste;
Multumesc anticipathappy

2 răspunsuri:
| Andrei_4336 a răspuns:

Copy paste*

| MyShadow a răspuns:

Merlin? Nu se stie foarte bine. Se spune ca el a facut trecerea spre modernizare. Dar in multe carti, si Mark Twain a scris, Merlin apare ca si vrajitor. Noi acum, stim ca asta este imposibil. Probabil el era un vraci atat de bun incat incat i s-a adus un renume.
Ninja? Sunt imbracati in negru si sunt antrenati pentru misiuni grele. Nu stiu ce sa spun despre ei. Ei erau maestri in arte martiale, invataturile lor au trecut granitele. Si sunt o priveliste buna in filme.
Samurai? Sabi. La fel. Nu stiu ce sa spun despre ei.
Nu ai acces la multe informati, nici internetul nu este perfect. Si eu as vrea sa stiu multe, dar nu pot.
Imi pare rau, dar doar atat pot sa-ti spun.