| Vanilie_Caramell_1996 a întrebat:

Salut asa zisul TPU. E prima oara cand postez aici si sper sa ma ajute raspunsurile voastre la o intrebare.

Daca esti corigent la o materie pe primul semestru, iar apoi vrei sa te muti in alt liceu, se poate? Am citit multe raspunsuri gen "nu se poate frt lol" "ba da ma se poate lol", eu insa vreau un raspuns cat mai concret si mai explicativ, de ce da de ce nu.

Va multumesc, daca ma ajuta raspunsurile voastre dau fundita de aia sau ce e laughing.

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu se poate, pentru ca exista niste prevederi in regulamentul scolar.Una din ele spune ca trebuie sa ai o medie cel putin egala cu cea de admitere in liceul respectiv.Trebuie sa dai diferenta daca acolo sunt materii pe care nu le ai acum.trebuie ca sa fie un loc disponibil, in functie de locurile aprobate de inspectorat.Iar inscrierea se face in baza foii matricole, dupa incheierea mediilor.Iar corigenta nu permite eliberarea foii matricole.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie sa iti rezolvi corigenta inainte sa te muti...