| Alexandru9971 a întrebat:

Salut, astăzi am aflat ca am intrat la științe sociale, am oftat pentru filologie, dar a fost o diferență de 0, 20 de puncte și am fost respins. Până la filologie, e un obstacol, științe ale naturii, eu m-am gândit să mă transfer după o perioadă de timp, aș putea să mă transfer direct la filologie (trecând peste științe ale naturii)?

Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

Va trebui sa inveti și sa ai media generala egala cu media cu care se intra la profilul respectiv

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Nu este mare diferență între Filologie și Științe sociale dar la Filologie faci latina pana în clasa a-XII-a și nu mai faci matematica în schimb la Științe sociale faci matematica pana în clasa a-XII-a

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La anul poți doar să ai medie mare

| gabicoo a răspuns:

Dar științele sociale ce au? Fac parte din aria umanistă la fel ca și filologia.
Nu are importanță ce profil termini, important este să iei bacul și să intri la facultatea dorită.