| Tonyjesus a întrebat:

Salut astăzi am fost repartizat la buget la UTCN când înainte am fost la taxa. taxa de confirmare pe care am plătit o se va returna din moment ce am urcat la buget?

2 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Nu se returnează. Aceea este taxa de înmatriculare, o plătești indiferent dacă intri la buget sau la taxă și reprezintă confirmarea că rămâi la acea facultate. De pe locurile bugetate s-au retras sau n-au confirmat (n-au plătit taxa) o parte din cei admiși, de aceea ai urcat de la taxă la buget.
Felicitări!

| Cipi1212 a răspuns:

Probabil că nu mai ești la taxă pentru că s-a retras cineva de la buget. Probabil că nu.