| anonim_4396 a întrebat:

Salut Baia Mare, sunt in clasa a 7a si la anul ma gandesc sa aleg liceul Sincai. Vreau sa va intreb mai multe chestii:
1. Profilul "stiinte ale naturii" inseamna bio-chimie si atat?
2. Examenul la stiinte ale naturii se da din engleza? din ce mai exact?
3. Media ultimului admis- 9.11. Daca eu sa zicem am 9.50 si sunt 30 de locuri am vreo sansa sa intru?
4. Este adevarat ca daca nu ai rezultate foarte bune esti exmatriculat? Cat de bune trebuie sa fie rezultatele?
5. Cum e in principiu sa fii la Sincai? Pentru cine este deja la liceul asta.
Mersi anticipat wave

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei, si eu sunt din Baia Mare si ma gandesc sa dau la Lucaciu anul asta tot la stiinte ale naturii.
1. Inseamna si fizica, din cate stiu.
2. Da, trebuie sa dai un examen care e in timpul scolii ( colegii mei l-au dat deja si au fost admisi). Acest examen se da doar la clasele de bilingv.
3. Da, destul de mare. Inca poate sa mai creasca media pana anul viitor.
4. Asta n-o mai cred... Sincaiul nu mai este ce a fost pe vremuri tongue
5.Eu nu sunt, dar banuiesc ca e mult de lucru.
Totusi, mai ai timp sa te documentezi pana anul viitor, intreaba-ti profesorii pentru mai multe detalii.winking

1 răspuns:
| GrEeNHeArT a răspuns:

1) pe langa bio-chimie se mai face si fizica in aceeasi masura (adica in principal sunt astea 3)dar se fac si celelalte materii.
2)se da examen doar daca vrei la intensiv engleza atunci da se da la engleza
3)pai sigur ai dar depinde si cati copii vor sa intre la acel liceu la stiinte ale naturii si depinde si la ce litera esti.big grin
4)nu poti fi exmatriculat pentru ca nu ai rezultate bune exmatriculat inseamnasa fi dat afara din scoala dar din alte motive cum ar fi:absentele foarte multe,geamuri sparte, usi rupte, maltratarea colegilor.etc.
5)aici nu stiu.laughingnu sunt la sincai