| JokErULl a întrebat:

Cand o sa dam la scoala o lucrare de control mie imi trebuie neaparat fituici. Ziceti-mi si mie cum sa fac niste fituici si unde sa le ascund(D-na sau D-l m-a prins de multe ori cu fituica si trebuie bine ascunse)! Funda la cele mai smechere!

4 răspunsuri:
| Dilaa98 a răspuns:

1.Iti poti face o fituica mica(cam sa-ti incapa in palma) pe acre o vei tine in mana.
2.Iti poti baga fituica in haine, in zona gatului si te vei preface ca te mananca pielea sau iti aranjezi gulerul(de exp), iar tu te vei uita acolo.
3. Poti scrie pe banca cu creionul(in caz ca nu ai fata de masa), dar ai grija sa nu se observe prea tare.[pe asta o folosesc eu].
4. Poti scrie pe foaia pe care dai testul;(in caz ca il pregatesti de acasa, cand de exp ai in carte fisa de evaluare respectiva de la care primesti testul si daca aveti voie sa pregatiti foaia de acasa, adica sa te iscalesti...).
5. Poti scie pe pagina din cartea(cum am zis mai sus, daca va indicat evaluarea din manual) dar sa nu scrii prea apasat.
6. Poti pune copiuta sub perna de la scaun
7. Poti pune copiuta in penar
8.Sa pui copiuta in pupitru(in caz ca ai)
9.Sa pui copiuta sub coperta de la un caiet oarecare pe acre tu iti tii foaie de teste si sa ii pui coperta de o culoare mai inchisa, dar sa poti vede prin ea
10. Daca va pune pe voi sa coateti foaia, sa o iei(dar sa nu o rupi, pretinzand ca o rupi cand e gata testul) din mijlocul caietului cu notite ale materiei respective, astfel te vei putea uita in caiet, pretinzand ca intorci lucrarea.
etc. laughing

| Rallucc a răspuns:

Poi fii atenta daca te''a prins odata va fi tot cu ochii pe tinee.laughing..De acum cu cat vei incercarca mai mult te va prindee..si poate te trezestii si cu un 2. :* invata.happy

| abobu23 a răspuns:

In maneca de la camasa in cutia cu rigle sau pe eticheta de coca colalaughing

| mayo123 a răspuns:

Pe adidasi la mine merge dar sa fie foaia de culoarea adidasilor