| 2gaby1 a întrebat:

Salut! Care credeți că ar fi o varianta mai buna, sa studiez dreptul la Titu Maiorescu, sau la unibuc, dar Nicolae Titulescu?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatile private din Ro sunt foarte slabe, nici nu se pot compara cu cele de stat

| LisaJulie a răspuns:

Mergi la Universitatea București, acolo ești sigur ca se face treaba

| 2gaby1 explică:

Edit: vreau cea mai buna varianta, înafara de unibuc (care cere examen)
Încă 2 întrebări: La facultățile acestea, private, se intra doar la taxa, sau se poate intra și la buget pe baza mediei? Si cum este învățământul fara frecvență, la distanta?