| helena477 a întrebat:

Salut, care e diferența dintre filologie si filologie intensiv engleză? Câte ore de engleză se fac în plus la intensiv? E mai greu?

4 răspunsuri:
| 0Alexander0 a răspuns:

La filologie intensiv engleza se fac 6 ore de engleză pe săptămână. Daca te pricepi la engleza, nu e greu.

| May2001 a răspuns:

La filo intensiv se fac cu doua ore in plus fata de filo simplu. Gradul de dificultate e putin mai ridicat la intensiv ( dai teza la engleza ) fata se cel simplu ( unde e la decizia scolii daca dai sau nu teza- la noi in scoala nu se da-)

| Ra_Ki_1982 a răspuns:

La clasa de filologie normala se face 4h pe saptamana de engleza, iar la cea de intensiv vei face 6 ore. O zi frumoasa!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La Filologie "intensiv Engleză" se fac 2 ore în plus de Limba Engleză!
Şi, evident, se face o engleză la un nivel mai superior faţă de cea de la Filologie simplu + că e posibil să daţi teză la engleză.

Vezi alte detalii despre intensiv în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-intensiv/

Toate cele bune!