| Omnitrix a întrebat:

Ce ajungi dupa facultatea de studii europene din Cluj? Cum e admiterea?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Criterii de selecţie:

Scrisoare de motivație notată cu Admis/Respins
Media aritmetică cu patru zecimale a oricăror două probe scrise de la examenul de bacalaureat, la alegerea candidatului, cu pondere 100% în media finală." - SURSA :
http://admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/facultati/studii_europene/

"Relatii Internationale si Studii Europene - Oportunități de carieră :
Instituții ale UE (Comisia Europeană, Parlamentul European, Consiliul de Miniștri, Comitetul Regiunilor, Agenția de Programe, Oficiul European Antifraudă), ONU; UNESCO; OSCE; Instituții centrale: Președinție, Parlament, Guvern, ministere; Instituții locale: prefecturi, primării, consilii locale și județene; Agenții de dezvoltare regională; Camere de Comerț și Industrie; Agenții de dezvoltare regională; Camere de Comerț și Industrie; Centre de afaceri; ONG-uri; Companii multinaționale; Reprezentanțe ale unor firme străine; Societăți mixte Companii de asigurări; Firme de consultanță în domeniul managementului programelor europene și al resurselor umane; Mass media; Invățământ și programelor europene și al resurselor umane; " - SURSA :
http://euro.ubbcluj.ro/......-europene/

Vezi alte detalii despre admitere la linkul :
http://euro.ubbcluj.ro/admitere-licenta/

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Admiterea consta intr-o scrisoare motivationala in care trebuie sa scrii ce anume te-a determinat sa mergi la facultatea asta, ce premii/concursuri/olimpiade ai si chestii de genul. Si mai iau in considerare si 2 note de la bac, alese de tine.

| kyliejenner a răspuns:

Http://admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/facultati/studii_europene/

Criterii de selecţie:
Scrisoare de motivație notată cu Admis/Respins
Media aritmetică cu patru zecimale a oricăror două probe scrise de la examenul de bacalaureat, la alegerea candidatului, cu pondere 100% în media finală.

http://euro.ubbcluj.ro/admitere-licenta/