| VecinaDeLa3 a întrebat:

Ce parere aveti despre civica? Vi se pare o materie utila? De Ce? Vreau pareri argumentate. Dau fundita celui mai convingator.

Răspuns Câştigător
| Bibutzu a răspuns:

Bunalove struck!
Da! Civica este o materie utila desii multi nu o iau ca atare! Civica este uan dintre putinele materii ( poate chiar singura) care te invata cum sa te porti in societate! Datorita civicai uh sti ce drepturi ai sti cum sa aplanezi o disputa sti sa respecti si sa te faci respectat!
Civica iti formeaza o educatie pe care. poate parintii tai nu su stiut sa tio dea! Este foarte important sa stii cum sa te porti in societate si sa-ti cunosti drepturile!
FunDa?love struck

4 răspunsuri:
| ghineanamaria a răspuns:

Civica e utila. Mie imi place.Mai inveti ce se intampla prin tara.Chiar daca in unele scoli nu prea se face civica avem nevoie de invatamant despre parlament guvern presedinte etc.

Răspuns utilizator avertizat
Apache
| Apache a răspuns:

Nu e cea mai tampita materie posbila! :. am facut civica 3 ani si nu am invatat NIMIC! ...doar stateam la ora si nu faceam nimic! am zis-o si o sa o mai zic ...in loc de civica ar tr sa se faca educatie financiara!

| InsaneDoll a răspuns:

Sincer, eu urasc civicastraight face... E naspawinking Si oricum la ce e buna?straight face...Mai bine i-ar invata civica pe aia din guvern.