| anonim_4396 a întrebat:

Salut,ce pot sa ajung daca ma duc la un liceu pe profil uman dar real?
Raspuns rapid dau funda!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| victorandrei a răspuns:

Ajungi absolvent de liceu cu bac ul luat sau nu

| AdZi a răspuns:

Uman/real nu e acelasi lucru. Poti sa devi orice atata timp cat ai o medie destul de mare in liceu dar si la bac. Apropo daca iti place romana te sfatuiesc sa mergi pe uman, iar daca iti place matematica, fizica, chimia si alte materii care tin de ''numere'' te sfatuiesc sa mergi pe profil real.
Succes in continuare, sper ca ti-am fost de ajutor! Apropo FUNDA!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti ajunge ce vrei tu n-are importanta ce liceu faci.
Dar profesorii mei spun ca cineva care termina un profil real are mai multa coerenta in gandire si stie sa invete mai bine(pentru ca se obisnuieste de mic)
Unii ajung de la profil uman la o facultate de info fara sa stie ca 1-(-1)=2
Vorbesc serios
acum mai depinde si de materiile la care ai talent
-limbi straine si comentarii
-mate si info(aia se ia de la 0, daca esti buna la mate esti buna si la info, si daca inveti sistematic)
-bio si chimie(memorie buna si pasiune)
-de fizica nu scapi, mai ales la profil real
l