| vxangeldust a întrebat:

Salut! ce profil ar trebui sa urmez la liceu pentru a ma ajuta mai mult la o facultate de drept? vreau sa devin avocat sincer.

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Filologie, clar. Dacă au și clasă de științe socio-umane, e mai potrivită ca una de limbi străine, sunt mai multe ore de istorie, dacă nu mă înșel.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Profilul de filologie

| Cipi1212 a răspuns:

Nu știu dacă există un liceu pentru avocați. Probabil undeva unde se predă foarte multă română. Limba română este o disciplină la facultatea de drept.