| 1Mihai1 a întrebat:

Ce studii trebuie sa am daca vreau sa ma fac fermier? Fundita.

Răspuns Câştigător
| Izabella97777 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa ai prea multe studii ca sa lucrezi cu animalele(e de ajuns si scoala primara, daca ai si liceul e bine dar nu neaparat)kissti-o spun sigur am multe cunostinte care practica aceasta meserie ca sa zic asa. funda?

3 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Liceul si un curs la Consultanta Agricola

| teiube a răspuns:

Buna trebuie sa stii un pic din toate adica: -sa inveti cum sa ai grija de animale:-sa te ocupi de pamant (agricultura) sa dea roade sa plantezi ce vrei legume, frucute si cel mai important sa stii sa o administrezi sa stii cum sa scoti profit de pe urma ei e destul de dificil.

| taviyamato a răspuns:

Dac avrei sa te faci fermier trebuie sa stii in primul rand ca vei avea mult de lucru, in al doilea rand ar trebui sa ai vreo 2 facultati, sau cel putin una, trebuie sa te gandesti intre horticultura sau medicina veterinara, tu trebuie sa inveti o meserie, fate medic veterinar si cel putin vei sti cum sa te ingrijesti de animale big grin, oricum in rest trebuie sa stii un pic de agricultura ca sa ai ce le da de mancare la animale, sunt chestii care le inveti pe teren... ori te faci medic vet. ori termini o faculta de horticultura sau zootehnie vezi tu, important e sa inveti ceva si ca fermier, sanatatea animalelor e primul lucru care trebuie sa te intereseze, daca tu te pricepi sa ai grije de sanatatea lor, de mancare oricine poate sa le dea