| iSwag a întrebat:

Salut! Cine are evaluare nationala saptamana viitoare?
La ce nu prea va descurcati? Eu la semnificatiile unor versuri... singurul lucru care "ma omoara".
Astept raspunsurile voastre big grin.

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e teama ca nu o sa stiu sa fac ecuatiile la problemele de la subiectul al II-lea la mate. Iar la romana cel mai greu mi se pare greu tot cu semnificatia versurilor. Stii, exercitiul 5 la primul subiect. Mult noroc, bro! Sa iei nota mare!

| iSwag explică (pentru anonim_4396):

O intrebare intrebatoare: cati ani ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru iSwag):

O mai tii minte pe Imperatrix? Suntem foarte apropiati. Suntem atat de apropiati incat ar parea ca existam in acelasi cont, pardon, corp. Si nu sunt baiat si nici nu am 17. Imperatrix avea 15, mai stii? Ti-am spus eu ca s-au intamplat multe cat timp ai lipsit.

| iSwag explică (pentru anonim_4396):

Eu credeam ca esti un "baiat" de 20 de ani care nu prea are ce face si sta sa faca glume relativ autiste pentru a impresiona fetele cu IQ

| anonim_4396 a răspuns (pentru iSwag):

Wow. laughing

| iSwag explică (pentru anonim_4396):

Lol, nu imi mai apare IQ < 65. Cred ca e un BUG big grin.

In fine, in caz ca m-am inselat (sper). Bafta la examen si toate cele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt nici pentru evaluarea nationala,dar am vazut acolo ca ai spus ca te omoara semnificatia versurilor,asa ca iti spun ceva ce pe mine m-a ajutat.
Cand ti se da niste versuri,intai le citesti.
Dupa ce ai citit iti spui intrebarea :
"A zis ceva de bine sau de rau?"
Dupa asta
"Exprima bucurie, sau tristete,sau melancolie,sau nostalgie,sau etc?"
si
"La ce se refera?
La natura,la casa,la oameni, la sentimente, la ani, la culori, la? ".
Poate asta te ajuta.
Bafta.

| iSwag explică (pentru anonim_4396):

Multumesc. O sa incerc...

| anonim_4396 a răspuns (pentru iSwag):

Aa, si inca un sfat care poate cei de uman se vor supara pe mine:
"bate campii" cat poti tu de mult - adica dintr-un cunvant sa faci o mie.
La mate cum o mai duci?

| iSwag explică (pentru anonim_4396):

La mate nu am absolut nicio problema. Optez pentru mate-info.

Am incercat asta la simulare, mai aveam un pic si ajungeam la scaderea TVA-ului... si mi-a dat 1 punct. :/

| anonim_4396 a răspuns (pentru iSwag):

thumbs up...

Presupun ca scaderea tva-ului facea parte din subiect laughing.

| Valenziana a răspuns:

MI-e frica la functii sintactice si valoari morfologice, sau explicarea semnelor de punctuatie in afara de -. Iar la mate in spoecial functii, tot subiectu 3 si problemele care trebuie interpretate. Sper sa nu incurc formulele sad

| d0areu a răspuns:

Eu la compunerile de la romana și la subiectul 3 la matematică mă mai încurc, în rest e Ok! Succes la examen; )!

| iSwag explică (pentru d0areu):

Multumesc! Bafta si tiebig grin.

La subiectul 3 problema 2( geometrie in spatiu) nu prea ai de ce sa te incurci. Invata formulele si asta e... se dau Al, At, V sau un unghi ceva. big grin e usor. Aia de geometrie plana poate fi mai grea.

| Ayakawelwel a răspuns:

La mate problemele de la subiectul III, iar la romana B la primul subiect