| TudorLux a întrebat:

Salut.Cine stie cat mai multe povestir de ioan alexandru bratescu voinesti in afara de:privighetoarea, daua sururi, moartea lui castor, intuneric si lumina, nicusor, bietul tric si inspectie?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Puiul, Bietul Tric, Moartea lui Castor, Nicusor, Calatorului îi sade bine cu drumul, Blana lui Isaia, Privighetorea, Microbul, Niculaita Minciuna, Pana Trasnea Sfântul, În lumea dreptatii, Neamul Udrestilor, Sminteala lui Radu Finulet, etc.