| ReoBaza a întrebat:

Cine știe vreun site cu modele de teste de corigență pentru clasa a 11-a, la chimie? Sau să îmi spună (dacă știe) cam ce se dă în general la aceste teste (toți spun că "toată materia", dar știu că nu e toată, ci doar unele chestii mai importante).

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai se da din materia anului respectiv, uita-te in manualul de chimie si vezi cam ce cuprinde, nu trebuie sa stii tot dar nici sa te duci planta acolo. Trebuie sa aiba ce sa scoata de la tine asa ca singura solutie e sa citesti manualul si sigur o sa retii ceva de acolo. Si oricum o sa dea ceva usor, in general nu se pica la corigente, niciun profesor nu cred ca e atat de rau incat sa lase un elev sa repete anul pentru o materie mai ales ca mai are putin si termina liceul.
Deci modele de teste nu exista pe net, fiecare profesor face testul exact asa cum vrea el.