| FauK3 a întrebat:

Cum era scoala anilor 1900-1930?
Prin asta ma refer cum erau impartite clasele(baieti si fete, cati ani avea o clasa, la ce varsta terminai liceul, din ce clasa incepea liceul)?
Fundita + vot

Răspuns Câştigător
| meedanyy a răspuns:

Atunci cand intrai la liceu trebuia sa dai examen la respectivul liceu si incepeu liceu la 14-15 ani si terminau la18-19. la fel

1 răspuns:
| robertyz23 a răspuns:

Pai nu facea oricine scoala atunci.tot asa terminai la varsta.da putini faceau o faculatate nici nu erau multe.cate una pe la iasi bucuresti.si nu erau atati elvi.majoritatea faceau 8 clase!