| TheRidler a întrebat:

Salut.
Daca am fost exmatriculat in al doilea semestru al anului 1 Facultatea de Informatica pentru neplata transei a doua din taxa, la reinmatriculare imi voi putea echivala materiile promovate? Iar de asemenea voi plati taxa pentru primul semestru iar?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

In ce priveste studentii exmatriculati in anului I nu prea cred ca sunt sanse pentru o reinmatriculare --- poate doar daca au acumulat, in prima sesiune, minumul de 30 de credite necesare promovarii in anul II. Inainte de a te informa la secretariat, cauta informatii in regulamentele facultatii sau ale universitatii--- in virtutea autonomiei universitare fiecare universitate, facultate are regulamente proprii.