| Anonim420420 a întrebat:

Daca am media 10 la informatica pe primul semestru si pe al doilea raman corigent voi putea da bacul in prima sesiune? Voi putea da competentele?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti. Chiar daca ai avea media 1 pe sem.II (ceea ce nu vad posibil) tot vei avea media anuala 5, 50 si media minima este 5.

| antimulte a răspuns:

Media generala iti iese peste 5, cu oricat te-ar lasa corigent, important e sa si medie generala de trecere si situatia incheiata la materia respectiva. Dar totusi, de la 10... cum ai reusit performanta?

| GPA a răspuns:

Îți iese media, scopul este ca la finalul anului media anuală la acea materie să fie cel puțin 5.00.

| ȘEMaria a răspuns:

Da poti pentru ca ai media 10 pe primul semestru iar media anuală o sa iti iasa peste 5 ceea ce inseamna ca poti sa dai competențele digitale