| JohNNy7200 a întrebat:

daca am media de exemplu. 3 (am de fapt 4 laughing ) asa. daca sa zicem ca am media 3 la o materie si pe al doilea semestru am 7 sau 8, raman corigent?

mersi!

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Media anuala la o materie trebuie sa fie 5 ca sa nu ramai corijent. Daca pe primul semestru ai 3, pe al doilea 7, media iese 5. Deci nu ramai corijent, nu-ti fa griji.

4 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

Nu. Media anuala trebuie sa fie 5 sau mai mare de 5. Adica media intre primul si al doilea semestru sa fie peste 5. In cazul acesta daca ai pe sem. 2 7 iti va iesi media anuala 5, deci nu ramai corijent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te duci în vară să dai corigența.

| JohNNy7200 explică:

Perfect. mersi frumos pentru raspuns(uri)! am trecut printr-o perioada foarte proasta si scoala nu se mai afla in primplan.

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru JohNNy7200):

Multumesc pentru fundita, si sper ca ai depasit acea perioada. Tine-te de scoala.