| alexcelmic a întrebat:

Salut,dacă aș lua la examenul din cls 8-a,notà mică la matematica(nu sunt prea bun la matematică),de exemplu iau un 3, se poate acoperi acel 3 cu o notă mare la română. Și să intru la liceul la care mi-am dorit?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"dacă aș lua la examenul din cls 8-a, notà mică la matematica...de exemplu iau un 3, se poate...să intru la liceul la care mi-am dorit?"

depinde ce liceu vrei. Spune care e ăla?

| alexcelmic explică (pentru sierra1):

E vorba despre Emanuil Ungureanu din Timișoara, nu e cel mai bun liceu dar mna.

| sierra1 a răspuns:

Uite mediile de anul trecut. Ia pestre 3 la mate, altfel risti să nu prinzi:
https://www.admitereliceu.ro/......e-admitere