| BECKY1234567 a întrebat:

Salut,daca cineva stie un site care posteaza subiecte de examene de final de an sau diferenta pentru profilul stiinte ale naturii la matematica imi poate da un link sau sa imi spuna unde pot gasi acest tip de resurse?

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Edu.ro

La ce te referi prin "diferenta pentru profilul stiinte ale naturii la matematica"?

Daca te referi la diferenta dintre Stiinte ale naturii si Mate-info la BAC la proba de matematica, la stiinte se da M2 iar la mate M1. Personal nu vad o diferenta prea mare intre cele doua.

Uite aici mai multe variante de bac:
http://www.meditatii-mate.ro/materialeCurs/mateBacM2v001.html

| Catrice a răspuns (pentru Ineys):

Cred ca se referea la diferențele care se dau dacă te transferi dense un profil la altul. Testele alea se fac de către profesori. E ca și cum ar fi întrebat ce test s-a dat azi la liceul din județul X ca sa știu ce sa copiez, eu fiind din județul Y.

| BECKY1234567 explică:

Sau daca cineva a trecut printr.un ecamen de diferenta si ar putea sa imi spuna daca exercitiile de pe variantele de bac sunt potrivite/asemanatoare cu cele de la acest tip de examen