| RoGamerUp112 a întrebat:

Salut, daca intru la un liceu cu medie de admitere mica mate-info, daca invat pot sa intru la ce facultate vreau?

6 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Bineînțeles că poți.

| 1918 a răspuns:

Salut. Normal ca poti.
Si eu am intrat cu 5, 60 la turism si acum ma pregatesc pentru Litere laughing
Nu conteaza cu ce medie intri.

| Prafdestele00000 a răspuns:

La facultate intri cu nota de la bac și dacă este cazul punctaj in plus de la olimpiade

| BroascaCuElice a răspuns:

Nu are nici o legatura media de intrare la un liceu cu facultatea pe care o sa o urmezi

| RoGamerUp112 explică:

Stiu, media de admitere este 4, 30 si nu s-au ocupat toate locurile anul trecut si ma gandesc daca ma poate ajuta

| Kiwibibilă a răspuns:

Nu te lua după neştiutori. Bineînţeles că contează ce profil alegi. Tu având media mică la evaluare chiar dacă poti să intri la mate-info clasa va fi foarte slabă şi profesorii plictisiţi şi nu vei putea învăţa mare lucru, iar in consecinta nu vei lua nici bac-ul, sau daca il iei vei obtine abia nota de trecere. Bac-ul la mate-info e cel mai greu din toate. Mai bine te orientezi spre un profil uşor gen unul umanist.