| Percueu a întrebat:

Salut. Dacă ma duc pe limbi străine ce meserie as avea în afara de profesor sau traductor?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu prea ai multe optiuni, doar profesor de limbi straine, sau traducator autorizat.

| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Păi multe multinaționale sau corporații străine de la noi din tara te pot angaja și dacă mai știi și o altă limbă în afara de engleza.

| LittlePoppy a răspuns:

Doar cele doua.
Ce ti se spune mai sus de copii, sunt angajati pe alte meserii dar cunoastrea unei limbi straine i-a ajutat.

| Buzi213 a răspuns:

Pai cam da, spre exemplu verisoara mea lucreaza ca Junior Analyst Accounts Payable la British American Tobacco (compania ce produce Dunhill, Kent, glo-ul si neostick-urile etc.) presupun ca stii, deci se poate, nu e problema