| AnDrEy_8110 a întrebat:

Daca merg la facultatea de geografie, cartografie, cam care sunt sansele sa ma angajez dupa terminarea facultatii? Intentionez sa lucrez in GIS.

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Verifica cate posturi sunt disponibile pe siteurile institutiilor care ar angaja astfel de specialisti, in mediul privat nu stiu care ar fi cerinta cu exceptia firmelor care produc si updateaza harti digitale.

Din cate imi amintesc eu, toti prietenii mei care au terminat geografia sunt sau pe la agentii de turism sau in alte domenii deci sansele nu-s de partea ta.

1 răspuns:
| Dalmore a răspuns:

Sanse putine daca nu faci si un master.