| AlexTeodor00 a întrebat:

Salut, daca mergi pe filologie la liceu in cei 4 ani, poti intra la o facultate de IT? Si daca da, ce trebuie sa stii ca sa poti aplica?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar ca la facultatile de info faci matematica M1 pornind de la nivelul de liceu. Daca tu crezi ca ai sa faci fata, baga mare

6 răspunsuri:
| Elelei a răspuns:

Daca faci filologie si nu matematica, fizica, cum crezi tu ca te vei descurca la o facultate IT?

| AlexTeodor00 explică (pentru Elelei):

La filologie se face si matematica si fizica, nu intensiv, si din cate stiu multi au reusit deoarece au avut ambitia de a invata -_-

| AlexTeodor00 explică (pentru Elelei):

Si inca ceva, ma pricep destul de bine in Java si C++ (daca stii ce sunt alea) si nu mi-a trebuit matematica ca sa le invat

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexTeodor00):

Ce inseamna "destul de bine"? Care e cel mai complet proiect pe care l-ai facut in C++?

| Elelei a răspuns (pentru AlexTeodor00):

Ti-ai raspuns singur: "multi au reusit deoarece au avut ambitia de a invata"

| suntserios a răspuns (pentru AlexTeodor00):

Doar ca la facultatile de info faci matematica M1 pornind de la nivelul de liceu. Daca tu crezi ca ai sa faci fata, baga mare

| Evaluator a răspuns:

Da.