| Batters67 a întrebat:

Salut...daca raman corigent la o materie pe primul sem....am sanse sa repet anul sau trebuie sa iau o nota buna la al doilea sem?

Răspuns Câştigător
| elemonis a răspuns:

Buna.
Daca ramai corigent pe un semestru la o materie, pe al doilea semestru trebuie sa ai o medie mai mare astfel incat media aritmetica a celor doua semestre sa dea rezultatul minim 5.

| Batters67 explică (pentru elemonis):

Enorme multumiri

| elemonis a răspuns (pentru Batters67):

Te refereai la scoala cand ai pus intrebarea, nu? Nu la facultate, nu?
Intreb pentru ca in intrebare nu ai specificat, insa cum te-ai exprimat m-am gandit ca te-ai referit la scoala pentru ca ai zis,, corigent'' - ceea ce la facultate nu exista termenul.

| Batters67 explică (pentru elemonis):

Da, la postliceala de fapt, multumesc

| elemonis a răspuns (pentru Batters67):

Cel mai bine atunci este sa intrebi la postliceala. Poate la ei este diferita metodologia.
Eu am crezut ca te-ai referit la scoala(la clasele 5-12).
Pe viitor, este doar o parere, tu faci cum consideri... cand pui o intrebare sa scrii toate detaliile, deoarece daca nu pui toate detaliile poti primi informatii incomplete sau eronate.

| Batters67 explică (pentru elemonis):

Da, am intrebat si acolo si au spus ca se rezolvă, multumesc din nou